Обучение на дигитални треньори  за въвеждане на ИИ в МСП

24.04.2026

Габровската търговско-промишлена палата е партньор за България по проекта DIGITAL COACH INTELIGENCE.

На 27 април 2026 г. в Залата на Габровската търговско-промишлена палата (гр. Габрово, ул. „Брянска“ 30, ниско тяло, партер) в хибриден формат ще се проведе обучение на дигитални треньори. Ще представим модула за оценка на зрелостта на МСП за използване на ИИ, както и практически примери за въвеждането му в практиката. Методиката е разработена от водещата организация – Институт за трудово-правни науки и Учебната фабрика към Рурския университет в Бохум, Германия. Ще се включат национални експерти, представители на фирми от региона и на ТУ Габрово.

Каним Ви да се включите в обучението!

Поради ограничения капацитет на залата броят на участниците на място е ограничен до 12.

Линк за онлайн включване в обучението:

https://us06web.zoom.us/j/8322874812?pwd=ZHhDd0M2ZVczYjgwQ2NDS2YxKzFrUT09

Meeting ID: 832 287 4812
Passcode: 123

Моля да изпратите потвърждение за участие като попълните регистрационната форма. Важно: данните от регистрационната форма са ни нужни за отчет по проекта!

За допълнителна информация: Галина Михнева – тел.:  066 80 31 42, e-mail:

За проекта: Целта е да предоставим решения с изкуствен интелект (ИИ) на малки и средни предприятия (МСП) на европейско равнище. Проектът се основава на своя предшественик „Digital Coach“, който беше признат от ЕС за проект с най-добри практики. В рамките на този проект хора от МСП бяха обучени като цифрови треньори, които ефективно следят за промените, включват служителите и помагат за преодоляване на съпротивата срещу новите технологии. Сега разширяваме сферата им на дейност, като включихме и областта на изкуствения интелект. Разработен е инструмент за оценка зрелостта на МСП за използване на ИИ. Ще бъде приложен пилотно в 5 МСП в България от обучените дигитални треньори.

Разработват се и серия от модули за самообучение, свързани с отделни сфери на прилагане на ИИ – компютърно виждане, оценка на качеството в производството и услугите, устойчиво развитие и т.н.

Предвижда се и активно включване на учениците от средните училища чрез разработване на гъвкави програми за обучение, които да предизвикат интереса им за работа в промишлеността и да демонстрират как ИИ може да бъде полезен.

Приложение:   Програма с линкове към материалите

                        Регистрационна форма

Аргументи

Финансирано от Европейския съюз. Изразените възгледи и мнения обаче са изцяло на автора/авторите и не отразяват непременно тези на Европейския съюз или на Изпълнителната агенция за образование и култура (EACEA). Нито Европейският съюз, нито EACEA носят отговорност за тях.

Настройки за бисквитките